Polish English German Russian
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Łeba rybacy sieci

Łeba rybacy sieci 4 lata 11 miesiąc temu #3106

Witajcie, bylem kilka ostatnich dni na plaży w Łebie na wysokości jeziora sarbsko i totalna lipa zero brań. W trakcie mojej zabawy przepłynęły 3 kutry rybackie i rozstawiły sieci wzdłuż całej plaży (od kanału aż po stilo chyba). Co gorsza sieci te były w odległości nie więcej niż 200m od brzegu, jak bym miał dobry sprzęt to bym chyba dorzucił.
Moje pytanie brzmi czy oni mogą tak blisko brzegu sieci stawiać? Czemu nie płyną dalej w morze. Po tym co zobaczyłem i zerowych braniach odechciało mi się łowienia. Macie jakieś miejsca gdzie w okolicach Łeby nie ma sieci rybackich?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Łeba rybacy sieci 4 lata 11 miesiąc temu #3107

• marbed82
  • marbed82 Avatar
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania 96
  • Oklaski: 12
z tego co mi wiadomo to mogą stawiać sieci nawet od samej plaży.
zresztą co w tym kraju komu nie wolno? ostatnio mądry yntelygent płynący skuterem wpłynął mi w żyłki (rzucone na odległość około 100 m) i stwierdził, że mu wolno pływać tak blisko brzegu bo nigdzie nie ma zakazu. tylko gdzie wyobraźnia tych ludzi, przecież w takiej odległości mógł sobie nawet ktoś nurkować i o tragedię wtedy nie trudno. tak mnie zastanawia czy skoro my nie mamy żadnego zakazu to czy możemy rzucać ciężarkami we wszelkiego rodzaju jednostki pływające czy latające (bo i wszelkiego rodzaju helikopterki czy paralotnie i inne ustrojstwa latają tuż nad naszymi głowami) w zasięgu naszych wędek? bo logika tego człowieka za tym by przemawiała...

Łeba rybacy sieci 4 lata 11 miesiąc temu #3109

• Hanys
  • Hanys Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 65
  • Oklaski: 4
Panowie dyskusja jest AKADEMICKA
Dokładnie w Ustawie jest opisane gdzie wolno stawiać sieci i w jakiej odległości.
Co do latania , pływania i "polowania - ołowiem " tylko Zdrowy Rozsądek
Zakazy i ograniczenia w wędkowaniu również ustala i opisuje Ustawa.

Polecam zapoznać się z ustawą i zgłaszać wszelkie naruszenia przepisów odpowiednim służbą , to nie jest donosicielstwo tylko postawa obywatelska , kiedyś w tym kraju musi zapanować porządek i prawo

Pozdrawiam
PIOTR

Łeba rybacy sieci 4 lata 11 miesiąc temu #3116

• Andreas
  • Andreas Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 166
  • Oklaski: 22
Jak najbardziej popieram Hanysa.
Jeżeli idzie o skutery motorówki ,riby, pontony i pozostałe pływadła z motorem to przepis mówi wyrażnie 2 kable od brzegu i mani metra bliżej.., na para- moto lotniach też maja okreslony minimalny pułap a nad plażą to w ogóle nie wolno im latać.
Stowarzyszenie Surfcastingu BAŁTYK

Łeba rybacy sieci 4 lata 11 miesiąc temu #3120

• marbed82
  • marbed82 Avatar
  • Złoty forowicz
"...czy skoro my nie mamy żadnego zakazu to czy możemy rzucać ciężarkami we wszelkiego rodzaju jednostki pływające czy latające..." - to była taka mała ironia :) .

a co do:Hanys napisał:
... to nie jest donosicielstwo tylko postawa obywatelska , kiedyś w tym kraju musi zapanować porządek i prawo

Pozdrawiam
to może tam gdzie Ty łowisz wszelkiego rodzaju służby tego tak nie odbierają jednak z doświadczenia wiem, że na moim terenie zgłaszanie takich rzeczy to "zawracanie dupy pierdołami", gdzie zgłaszający to natręt i czepiający się bzdur moczykij :). nie żebym był jakimś szczególnym malkontentem ale tak to wygląda. najpierw należałoby zacząć edukować służby, które mają nam służyć, że jeśli ktoś wykazuje postawę obywatelską to powinni go za to szanować, a nie traktować jak intruza, który "dowala" im roboty.
ale zgadzam się z Tobą, super gdyby było tak idealnie jak piszesz.

AndrzejW napisał:
przepis mówi wyrażnie 2 kable od brzegu ...
2 kable tzn? wiem mogę przeszukać Ustawę i się dowiem ale tak by było szybciej :). dzięki
Ostatnio zmieniany: 4 lata 11 miesiąc temu przez marbed82.

Łeba rybacy sieci 4 lata 11 miesiąc temu #3121

• WojtekMr
  • WojtekMr Avatar
  • Młodszy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 11
  • Oklaski: 1
1 kabel = 0,1 mili morskiej = 608 stóp angielskich = 185,2 metra,
czyli 2 kable morskie to 370 m lądowych :whistle: to jak tu się popisywać przed plażowiczkami? :lol: I nie będzie widać łańcucha na szyi :P
Ostatnio zmieniany: 4 lata 11 miesiąc temu przez WojtekMr.
Za tę wiadomość podziękował(a): marbed82

Łeba rybacy sieci 4 lata 11 miesiąc temu #3123

• marbed82
  • marbed82 Avatar
  • Złoty forowicz
[quote="WojtekMr" ... to jak tu się popisywać przed plażowiczkami? :lol: I nie będzie widać łańcucha na szyi :P[/quote]

hehe dobre. dokładnie.

Łeba rybacy sieci 4 lata 11 miesiąc temu #3127

• SatH^Raa
  • SatH^Raa Avatar
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania 14
  • Oklaski: 5
Pamiętam jak orientowałem się w przepisach odnośnie latania, puszczałem latawiec do fot i to niedaleko lotniska - miałem tą samą zagwozdkę - co się stanie gdy. Z tego co pamiętam to do 1000 stóp nie powinno się znaleźć NIC w powietrzu, więc nie ma strachu że coś strącicie zarzucając wędką - zwyczajnie nic tam nie powinno być.

Podaję jako ciekawostkę - moje loty były zgłoszone w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego jako "inne zagrożenie" - rezerwowałem na trzy dni obszar o promieniu kilometra do wysokości 250 metrów. I jeżeli nawet strąciłbym samolot latawcem, to jeszcze mógłbym wnioskować o odszkodowanie. I do tego nie przeszkadzała bliskość lotniska, czy tłumaczenie się podejściem do lądowania. Jest mapka zagrożeń i tyle, pilot ma obowiązek się zapoznać i generalnie wiedzieć co może, a co nie.

Z wędkarstwem jest podobnie. W momencie gdy stajmy na łowisku zajmujemy określoną w przepisach przestrzeń. Nie możemy uszkodzić środka pływającego jeżeli zwyczajnie go tam nie powinno być. Tyle teorii, sami wiecie jak to jest w praktyce. ;)
Nasz profil na Facebooku: Piscari Team
Ostatnio zmieniany: 4 lata 11 miesiąc temu przez SatH^Raa.
Za tę wiadomość podziękował(a): marbed82
Time to create page: 0.174 seconds
{nomultithumb}

wspolpraca

{nomultithumb}

propozycje

{nomultithumb}

reklama

{nomultithumb}

kontakt

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych. Korzystając z tej strony bez zmiany ustawien przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Aby dowiedziec sie więcej, w tym jak zarzadzac plikami cookies - kliknij.

Akceptujesz pliki cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information