Polish English German Russian
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: okolice Talllina, Zatoka Fińska

okolice Talllina, Zatoka Fińska 3 lata 4 miesiąc temu #7818

• badpi
  • badpi Avatar
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania 66
  • Oklaski: 2
W najbliższym czasie spędzę kilka dni w okolicach Tallina. Znacie może ten rejon wybrzeża Bałtyku? Surf jest tam popularny? Na co i co łowić?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

okolice Talllina, Zatoka Fińska 3 lata 4 miesiąc temu #7820

• Trebron
  • Trebron Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 206
  • Oklaski: 19
badpi napisał:
W najbliższym czasie spędzę kilka dni w okolicach Tallina. Znacie może ten rejon wybrzeża Bałtyku? Surf jest tam popularny? Na co i co łowić?

Hm? mamy na forum Kolegę z Litwy , wedkarstwo plazowe w wielu formach jest popularne w okolicach Kaliningradu to akurat sam widziałem jeszcze ekspertem w tej wodzie jest Lesio rozmawialiśmy na temat tych wód.
Ale jak to mowią tam jest inny stan umysłu ;)
Kimki i Trebron syn i ojciec

okolice Talllina, Zatoka Fińska 3 lata 4 miesiąc temu #7824

• badpi
  • badpi Avatar
  • Złoty forowicz
Kaliningrad od Tallina dzielą trzy granice i grubo ponad 1000 km linii brzegowej. To raczej nie te same rejony Bałtyku.

okolice Talllina, Zatoka Fińska 3 lata 4 miesiąc temu #7825

• Trebron
  • Trebron Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 206
  • Oklaski: 19
zadzwon do Lesia ,rozmawialiśmy o wodach zatoki Botnickiej i Finskej
Kimki i Trebron syn i ojciec

okolice Talllina, Zatoka Fińska 3 lata 3 miesiąc temu #7886

• badpi
  • badpi Avatar
  • Złoty forowicz
Pierwsze doświadczenia za mną. Łowiłem na kilku plażach na wschód od Tallina. Płyciutko.Zatokę Fińską od strony Talina nazwałbym królestwem ciernika. Drenowały nawet rosówki do tego stopnia, że po kilku minutach zamieniały się w prześwitującą, podziurawioną, ledwo widoczną rurkę. Nie miałem jednak możliwości jeździć wzdłuż wybrzeża i szukać lepszych miejsc. Dużo zielska, może taki okres. Wyniki: zero. Po kilku minutach zestaw był tak obciążony zielskiem, że trudno go było wyciągnąć z wody.
W portach widziałem sporo małego okonia i wzdręgi, pewnie przy plażach też się ta ryba kręci, ale warunki nie sprzyjają surfowi.
Jeden dzień miałem też okazję połowić w okolicach Haapsalu. Jeszcze gorzej. Na trawiastych plażach pełno zielska - ok. 10 cm zbita warstwa. W wodzie podobnie. Wolne od zielska miejscami były tylko piaszczyste wypłycenia, ale tam z kolei brak brań. Wynik znów na zero. Jedynie jedno dość mocne branie, niezacięte. Łowiąc z pomostu na spławik obserwowałem zatrzęsienie ciernika. Jeszcze gorzej jak w zatoce puckiej. Czasami tylko jakaś drobna ukleja lub wzdręga zdążyła do robaka zanim cierniki go wyssały.
Przejeżdzałem też wzdłuż zatoki Ryskiej. Na chwilę się zatrzymaliśmy jakieś 100 km na północ za Rygą . Wyglądała obiecująco. Nieco bardziej przypomina nasze wybrzeże. Dobrze widoczna pierwsza rewka, ale z kolei za i przed nią sporo kamienia oblepionego zielskiem pod samą powierzchnię. Mogłyby się sprawdzić ciężarki typu latawiec lub duże śledziowe. Mały okoń przy plaży w środku dnia, więc duży też pewnie trochę dalej siedział. I co istotne nie widziałem ciernika.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kropek, piform

okolice Talllina, Zatoka Fińska 3 lata 3 miesiąc temu #7888

• piform
  • piform Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 310
  • Oklaski: 54
...no i mamy już pewien obraz, choć nie jest on zbyt obiecujący dla rozwoju surfcastingu :angry:.
Brakuje mi Piotrze w Twoim opisie wzmianki co do innych, ewentualnych łowiących w tych rejonach. Czyżbyś nie zauważył żadnych autochtonów z kijem w ręku?!
Ciekawe jest to, że niewiele udało się Ci zaobserwować gatunków i to, że taka tam dominacja ciernika - czyżby babek było tam niewiele? Wszak to przecież one są odpowiedzialne za drastyczny spadek ilości ciernika w Zatokce Puckiej :( :evil:

okolice Talllina, Zatoka Fińska 3 lata 3 miesiąc temu #7910

• badpi
  • badpi Avatar
  • Złoty forowicz
Autochtonów było kilku, ale w porcie. O sufrcastingu nie słyszeli. Nie widziałem też nikogo z wędką na plaży. Wydaje mi się, że i tam można popróbować surfa, ale trzeba mieć sporo czasu na wyszukanie odpowiednich miejsc. Ja po prostu nie trafiłem. Okres też nie najlepszy. Jeśli chodzi o babki, to żadnej nie złowiłem, choć wątpię, aby ich nie było. Co do gatunków ryb, to wydaje mi się, że dużo więcej jest tam ryb typowo słodkowodnych, niż u nas. Mniejsze zasolenie temu sprzyja. Nie widziałem żadnego gatunku typowo morskiego. Nie był to jednak wypad typowo wędkarski, więc i czasu na obserwacje nie miałem zbyt dużo.
Za tę wiadomość podziękował(a): piform
Time to create page: 0.171 seconds
{nomultithumb}

wspolpraca

{nomultithumb}

propozycje

{nomultithumb}

reklama

{nomultithumb}

kontakt

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych. Korzystając z tej strony bez zmiany ustawien przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Aby dowiedziec sie więcej, w tym jak zarzadzac plikami cookies - kliknij.

Akceptujesz pliki cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information