Polish English German Russian
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zakaz dipowania ...

Zakaz dipowania ... 2 lata 11 miesiąc temu #8510

• Trebron
  • Trebron Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 206
  • Oklaski: 19
Jacku ale regulaminy KLS,PZW okreslają jasno przynęty naturalne nie ma zapisu o organizmach i przynetach niewystępujacych w naszym rejonie .
Dendrobena czy rosówka też nie żyje w morzu a na nią łowimy
A skoro się słyszy ze ktoś popryskał czy coś tam wstrzyknął to bardzo nieładnie z drugiej strony skoro sie słyszy to ktoś musiał widzieć ale czemu nie reagował ?

Osobiście jestem przeciw stosowaniu dopalaczy
Kimki i Trebron syn i ojciec
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zakaz dipowania ... 2 lata 11 miesiąc temu #8512

• chudy1966
  • chudy1966 Avatar
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania 31
  • Oklaski: 8
Jestem przeciwny dipowaniu a jeśli ktoś widzi takie praktyki na zawodach gdzie jest to zakazane to powinien reagować .Jak mam możliwość kupienia piaskówki to ją na zawody kupię chociaż poprę każdego zwolennika zakazu stosowania jej na zawodach [nie każdego stać na jej kupno]aby zawodnicy mieli równe szanse.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kropek, bosman

Zakaz dipowania ... 2 lata 11 miesiąc temu #8515

• badpi
  • badpi Avatar
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania 66
  • Oklaski: 2
Wychodzi na to, że mamy trzy wyjścia:
1. Ufać sobie nawzajem. Nie zmieniać nic, liczyć na to, że każdy uczestnik KLS jest uczciwy i przestrzega postanowień regulaminu, w końcu to koleżeńska formuła, z drugiej strony - godzić się też na to, że jakaś czarna owca może się przydarzyć. Pewnym problemem mogą być nagrody, z roku na rok coraz bardziej atrakcyjne, a to może "zachęcać" do zachowań niekoniecznie zgodnych z regulaminem. Można mieć też głęboko między pośladkami to, jak ktoś inny się zachowuje, ale na jedno wychodzi - bez zmian.
2.Nie ufać i doprecyzować regulamin w kierunku, w jakim poszły federacje
międzynarodowe - pobieranie próbek przynęt do badań itp.(samo dostarczanie przynęt przez organizatora nie zagwarantuje niearomatyzowanych przynęt na hakach, bo zawodnik może dipować przynętę dostarczoną przez organizatora już w czasie zawodów). Oczywiście za regulaminem musiałoby iść jego stosowanie także przez organizatorów, a tu pojawia się pytanie, kto miałby to robić, gdzie i za jakie pieniądze takie badania przeprowadzać. Niewykonalne. Tu od razu Arturze zaznaczam, że sensu wprowadzenia na KLS zakazu dipowania nie upatrywałem w przesłankach, jakimi kierowała się sama federacja wprowadzając uprzednio ten zakaz u siebie. Chodziło raczej o to, że skoro w regulaminie FIPS-M pojawia się taki a nie inny zakaz, to niekoniecznie bezsensowne jest (niezależnie od przyczyn jego wprowadzenia w FIPS-M), utrzymywanie tego zakazu w regulaminie KLS. Udział w zawodach o podobnej formule powala na porównywanie wyników, biorąc udział w jednych zawodach, można jednocześnie przygotowywać się do innych, itp. W przypadku różnej formuły nie jest to już możliwe.
3.Nie ufać i dopuścić aromaty.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kropek, bosman, Mały Michał b

Zakaz dipowania ... 2 lata 11 miesiąc temu #8518

• piform
  • piform Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 310
  • Oklaski: 54
Hmm, a miało być tak fajnie…
K-oleżeńsko
L-uzacko
S-wojsko

Zwykle nieco się rozwodzę, wiec tym razem spróbuję nieco krócej:
1. Ideą KLS-u u podstaw i szczęśliwie do chwili obecnej jest współzawodnictwo w duchu fair play – zakładamy, że tej zasady się trzymamy, nawet w perspektywie „rywalizacji o nagrody”,

2. Regulamin Ligi jest dokumentem normującym nasze zmagania – nie wydaje się mi, żeby koniecznym było jego uszczegółowianie, bo raz, że nie sposób ogarnąć wszystkich niuansów, a dwa – ma nam ułatwiać życie, a nie komplikować ponad wymagane-konieczne,

3. „Podrasowywanie” przynęt jest na chwilę obecną regulaminowo zabronione – choć wcześniej wyraziłem zdanie, że jest to element sztuki wędkarskiej, to ewentualną decyzję dopuszczenia dipowania na zawodach w przyszłości będę uważał mimo wszystko za niezbyt fortunną,

4. Kwestii „stać kogoś na coś - nie stać” nie rozwijałbym – uczestnictwo w zmaganiach jest aktem dobrowolnym, a zawodnicy są zwykle „uzbrojeni” proporcjonalnie do zasobności portfela – trudno zatem mówić tu o jakiejkolwiek dyskryminacji,
Za tę wiadomość podziękował(a): Kropek

Zakaz dipowania ... 2 lata 11 miesiąc temu #8520

• marbed82
  • marbed82 Avatar
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania 96
  • Oklaski: 12
Powiedziałbym, że istnieje jeszcze jedna możliwość bez podtekstów ufam/nie ufam. przeprowadzić tu na forum demokratyczne głosowanie, następnie czysto po ludzku uszanować wolę większości i problem z głowy.
co prawda w zawodach zbyt wielkiego udziału nie biorę i ktoś może uznać, że nie powinienem się wtrącać no ale cóż już to zrobiłem :).
tak tak rozumiem, że zaraz pojawią się problemy jak takie głosowanie zorganizować. odpowiem dla chcącego nic trudnego. forum ma spory zasięg kto będzie chciał zabrać głos ten zabierze. eliminacja fake kont to też nie problem. ja nie jeżdżę po zawodach a większość z Was potrafiłbym wskazać na plaży po nickach.
myślę, że takie rozwiązanie nie zaburzyłoby idei:
K
L
S
żeby nie było gdybym, startował chciałbym mieć możliwość dipowania.
taka wizja mnie nachodzi: 60 chłopa na plaży, ryba nie współgra i 60 zaczyna dipować. może ta chmura ściągnie rybę na łowisko? oczywiście przy założeniu,że nie będzie dużej fali i uciągu, itd gdyż wtedy może się okazać, że ryba podejdzie do części osób (ale tu decyzja każdego z osobna czy dipuje koledze czy nie :))

Zakaz dipowania ... 2 lata 11 miesiąc temu #8525

• badpi
  • badpi Avatar
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania 66
  • Oklaski: 2
wilkijakies napisał:
Arturo napisał:
............... Nie ograniczajmy sie bezsensownymi zakazami administracyjnymi, ktore nie wiadomo po co i kiedy powstaly.................
.

Czyli do czego namawiasz...?

A jednak się pojawiłeś Tomaszu. W tym przypadku niedotrzymanie słowa ocenić trzeba pozytywnie :)

Zakaz dipowania ... 2 lata 11 miesiąc temu #8527

• rybakjacek
  • rybakjacek Avatar
  • Platynowy forowicz
  • moje trzy miłości: żona, wędkarstwo ,budownictwo
  • Otrzymane podziękowania 98
  • Oklaski: 12
Jak już to zgadzam się z badpim w pkt 1 zawodnicy KLS to dżentelmeni,pozdrowienia dla wszystkich.

Zakaz dipowania ... 2 lata 11 miesiąc temu #8528

• bosman
  • bosman Avatar
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania 32
  • Oklaski: 6
badpi napisał:
Wychodzi na to, że mamy trzy wyjścia:
1. Ufać sobie nawzajem. Nie zmieniać nic, liczyć na to, że każdy uczestnik KLS jest uczciwy i przestrzega postanowień regulaminu, w końcu to koleżeńska formuła, z drugiej strony - godzić się też na to, że jakaś czarna owca może się przydarzyć. Pewnym problemem mogą być nagrody, z roku na rok coraz bardziej atrakcyjne, a to może "zachęcać" do zachowań niekoniecznie zgodnych z regulaminem. Można mieć też głęboko między pośladkami to, jak ktoś inny się zachowuje, ale na jedno wychodzi - bez zmian.
.
Zgodzę się z Tobą Piotrze w tym punkcie , nie ma co zmieniać a dopóki nie będzie sędziego przy każdym zawodniku to nie ma szans na sprawdzenie czy coś jest dipowane w czasie zawodów czy nie. Trzeba poprostu ufać zawodnikom że będą grać fair i nie będą oszukiwać, ale jak sam zauważyłeś rosnąca atrakcyjność nagród niestety temu nie pomaga. Może w tym kierunku się pochylić ;)
Pozdrawiam uczciwych wędkarzy.
Ostatnio zmieniany: 2 lata 11 miesiąc temu przez bosman.
Time to create page: 0.189 seconds
{nomultithumb}

wspolpraca

{nomultithumb}

propozycje

{nomultithumb}

reklama

{nomultithumb}

kontakt

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych. Korzystając z tej strony bez zmiany ustawien przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Aby dowiedziec sie więcej, w tym jak zarzadzac plikami cookies - kliknij.

Akceptujesz pliki cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information