Polish English German Russian
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rzuty czyli jak w temacie...

Rzuty czyli jak w temacie... 5 lata 7 miesiąc temu #640

• wilkijakies
  • wilkijakies Avatar
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania 106
  • Oklaski: 3
Rzuty, czyli rzut. Czyli kto, czyli ja ;) Czyli czym? Czyli Century TTS, Czyli ile, Chyba ze 100 poszło....:) :cheer:

SKW Tubis

#MESHUGGAH
#HumanitysLastBreast
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rzuty czyli jak w temacie... 5 lata 7 miesiąc temu #641

• rybakjacek
  • rybakjacek Avatar
  • Platynowy forowicz
  • moje trzy miłości: żona, wędkarstwo ,budownictwo
  • Otrzymane podziękowania 98
  • Oklaski: 12
norma.pozdrawiam

Rzuty czyli jak w temacie... 5 lata 7 miesiąc temu #642

• arek
  • arek Avatar
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania 84
  • Oklaski: 11
wilkijakies napisał:
Rzuty, czyli rzut. Czyli kto, czyli ja ;) Czyli czym? Czyli Century TTS, Czyli ile, Chyba ze 100 poszło....:) :cheer:

Normalnie jak w UK :) - multik, Century. Mierzyłeś na polu ile rzucasz tym zestawem.
czytaj plażę

Rzuty czyli jak w temacie... 5 lata 7 miesiąc temu #644

• Sledz
  • Sledz Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania 18
Widzę, że mamy już kilka osób w Polsce potrafiących używać multika na plaży. Gratulacje!
Też jestem ciekaw ile Ci wychodzi przy samym ciężarku 120g na placu z miarą - daj znać jak będziesz miał okazję postraszyć ptaki na polu :) Mam również nadzieję, że stawisz się na zawodach w maju 2014 organizowanych przez Grauvella i Okręg Poznań - gdzie będzie konkurs rzutów na odległość.

Ja męczę cały czas stałą szpulę, choć co jakiś czas świta mi pomysł spróbować multika :)

Pozdrowienia!

Poniżej krótki filmik z jednego z ostatnich treningów wahadła.

Rzuty czyli jak w temacie... 5 lata 7 miesiąc temu #645

• arek
  • arek Avatar
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania 84
  • Oklaski: 11
Trenuj Rafał, trenuj :) W przyszłym roku trzeba zabrać Niemcom na zawodach trzy pierwsze miejsca :P
czytaj plażę

Rzuty czyli jak w temacie... 5 lata 7 miesiąc temu #647

• wilkijakies
  • wilkijakies Avatar
  • Złoty forowicz
Nie mam możliwości zmierzenia odległości w szczerym polu. Przyczyna - brak pola :cheer: Tam gdzie mieszkam nie ma takiej możliwości. Rzucam tylko nad morzem i nad jeziorkami. Nie ma jak tego zmierzyć. Pozostaje "na oko" :cheer: Jestem ciekaw, ile rzucają inni całym zestawem z przynetą.....
SKW Tubis

#MESHUGGAH
#HumanitysLastBreast

Rzuty czyli jak w temacie... 5 lata 7 miesiąc temu #648

• Sledz
  • Sledz Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania 18
Widziałem różne sposoby mierzenia rzutu w wodzie, oczywiście żadna nie jest precyzyjna, ale lepszy rydz...
Po rzucie zwijasz luz aż do naprezenia zylki i przygiecia szczytowki i:
-Zakladasz licznik głębokości na wedke i zwijasz
-Liczysz ruchy korbka (to stała szpula) jeśli wiesz ile to jeden obrót i mnożysz
-Wiążesz nitkę na zylce przy kolowrotku i zwijasz. Na brzegu wbijasz sobie dwie podporki w odległości np 5 metrów(ustalone miarą), kladziesz ciezarek przy jednej podporce i chodzisz w kółko nawijajać na podporki. Liczysz ile masz odcinków zylki między podporkami, mnożysz i dodajesz ostatni krótki odcinek

Na plazy zawsze można rzucić wzdłuż brzegu. Najprostszą miarą to rozwinąć zylke z kołowrotka gdzie nawinales np 150 metrową szpulke i wbijasz tam podporke. Przynajmniej wiesz czy dana odległość przerzucasz.

Pozdrowienia

Ps. Na Grauvell Cup rzucalismy wzdłuż plaży przy rozciagnietych miarach
Ostatnio zmieniany: 5 lata 7 miesiąc temu przez Sledz.

Rzuty czyli jak w temacie... 5 lata 7 miesiąc temu #677

• wilkijakies
  • wilkijakies Avatar
  • Złoty forowicz
Sledz napisał:
Widziałem różne sposoby mierzenia rzutu w wodzie, oczywiście żadna nie jest precyzyjna, ale lepszy rydz...
Po rzucie zwijasz luz aż do naprezenia zylki i przygiecia szczytowki i:
-Zakladasz licznik głębokości na wedke i zwijasz
-Liczysz ruchy korbka (to stała szpula) jeśli wiesz ile to jeden obrót i mnożysz
-Wiążesz nitkę na zylce przy kolowrotku i zwijasz. Na brzegu wbijasz sobie dwie podporki w odległości np 5 metrów(ustalone miarą), kladziesz ciezarek przy jednej podporce i chodzisz w kółko nawijajać na podporki. Liczysz ile masz odcinków zylki między podporkami, mnożysz i dodajesz ostatni krótki odcinek

Na plazy zawsze można rzucić wzdłuż brzegu. Najprostszą miarą to rozwinąć zylke z kołowrotka gdzie nawinales np 150 metrową szpulke i wbijasz tam podporke. Przynajmniej wiesz czy dana odległość przerzucasz.

Pozdrowienia

Ps. Na Grauvell Cup rzucalismy wzdłuż plaży przy rozciagnietych miarach

No tak, najprostszy sposób to rzut wzdłuż plaży, jednak nigdy nie ma na to czasu. Lepiej zarzucać do morza :). Następny mój wypad nad morze to 28.12 do 3 stycznia. Może wtedy będzie okazja, jednak wolałbym aby to był wypad spinningowy. Będę na sylwestra w Ustce, może któryś z szanownych kolegów wspomoże wiedzą i doświadczeniem w spinningowaniu morskim.
Może mała, drobna, świąteczno-noworoczna skromna integracja z ciepłą kawą bądź herbatą na plaży B) :evil:
SKW Tubis

#MESHUGGAH
#HumanitysLastBreast
Time to create page: 0.169 seconds
{nomultithumb}

wspolpraca

{nomultithumb}

propozycje

{nomultithumb}

reklama

{nomultithumb}

kontakt

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych. Korzystając z tej strony bez zmiany ustawien przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Aby dowiedziec sie więcej, w tym jak zarzadzac plikami cookies - kliknij.

Akceptujesz pliki cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information