Polish English German Russian
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Plecionka - porada ...

Plecionka - porada ... 5 lata 4 miesiąc temu #437

• Docent
  • Docent Avatar
  • Młodszy forowicz
  • Oklaski: 0
Panowie, zastanawiam się z kolegą Takitotu nad wyborem plecionki bo żyłka której używamy jest doskonałym sprzętem wo wyrzucania zestawów w morze ... niestety zazwyczaj nie wracają ...
NIE KUPUJCIE żyłek budżetowych z Decathlon ... co innego te droższe ... on są juz ok.

do rzeczy ... allegro.pl/teczowa-plecionka-dyneema-mic...ark-i3427370492.html taka oto plecionka ... nie za droga i multicolor.
Interesują mnie szczególnie opinie osób używających tej linki lub linek tego producenta.

Co sądzicie o plecionce dociążonej fluorocarbonem ??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Plecionka - porada ... 5 lata 4 miesiąc temu #440

• rybakjacek
  • rybakjacek Avatar
  • Platynowy forowicz
  • moje trzy miłości: żona, wędkarstwo ,budownictwo
  • Otrzymane podziękowania 98
  • Oklaski: 12
fluocarbon ok ale na przypony,plecionka moze być max 2 sezony,natomiast zyłka też jest ok tylko dobrej firmy,polecam Trabuko,Dega,iCormoran

Plecionka - porada ... 5 lata 4 miesiąc temu #441

• Docent
  • Docent Avatar
  • Młodszy forowicz
o fluocarbon nie pytam jako głowna żyłka tylko jako dodatek w konstrukcji plecionki ... dzieki czemu plecionka tonie.

Plecionka - porada ... 2 lata 5 miesiąc temu #7964

• marcipas
  • marcipas Avatar
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania 4
Nie chciałem zakładać kolejnego tematu więc podczepie się pod ten. Podjąłem decyzję o zakupie kolowrotka peen affinity, jest tam fajna płytka szpula dedykowana do plecionek. I pomyślałem czemu by nie spróbować. Od dawna łowię na żyłkę że strzałówką z plecionki. Czy ktoś z Was łowi samą plecionką plus strzałówką z grubszą.? Mam na oku daiwe tournament 8 coś tam :-) 0,12.
Tylko czy to ma sens, może rzuty wydłuzą się trochę, pewnie poprawi się sygnalizacja brań. Co ze spadami podczas holu.? Łowię kijami cormoran competition s, nie są to sztywne pały szczytowkę mają dosyć miękką. Co myślicie? Jakie są wasze doświadczenia?
Ostatnio zmieniany: 2 lata 5 miesiąc temu przez marcipas.

Plecionka - porada ... 2 lata 5 miesiąc temu #7966

• wyzel102
  • wyzel102 Avatar
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania 21
  • Oklaski: 6
posiadam affinity 8000 do tego plecionka 0.12 z przyponem strzalowym trabucco wszystko pieknie sluzy nic nie spada do zylek rzadko wracam polecam

Plecionka - porada ... 2 lata 5 miesiąc temu #7967

• marcipas
  • marcipas Avatar
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania 4
Kolego wyzel102 a jakiej plecionki używasz?

Plecionka - porada ... 2 lata 5 miesiąc temu #7970

• SatH^Raa
  • SatH^Raa Avatar
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania 14
  • Oklaski: 5
Drugi rok łowię plecionkami, w moim przypadku DAM Effzett 8-Braid 0,13mm, jako strzałówka ta sama plecionka, ale w grubości 0,30mm. Węzeł na łączeniu jest mały, rzuca się tym dobrze, a sygnalizacja... to jest generalnie bez porównania. Żyłkami łowię teraz tylko na mrozie.

Co do spadania to nie sądzę aby to było problemem. Belona może co najwyżej spaść, ale to raczej nie do końca kwestia plecionki. ;) Zresztą większość zaciętych belon daje się wyciągać.
Nasz profil na Facebooku: Piscari Team

Plecionka - porada ... 2 lata 5 miesiąc temu #7971

• Arturo
  • Arturo Avatar
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania 81
  • Oklaski: 14
Rowniez uzywam tylko plecionek juz od 3ech lat jakos...

Wspomniana Daiwa 8Braid jest bardzo dobra, ja uzywam DAM 8-Braid, ktora jest praktycznie blizniaczej konstrukcji.

Wazne jest abys uzywal tych 8splotowych i wyzej, bo w pletkach, gdzie czuc fakture pod palcami, glony sie latwiej czepiaja, pletka wiekszy opor robi na wietrze i w wodzie, takze gladka jej powierzchnia jest absolutnie wskazana.

Ja uzywam pletek 0.10 i 0.13. Sygnalizacja bran o wiele lepsza, spady ryb? Nie zauwazylem roznicy w porownaniu z zylkami. Moje kije sa srednio sztywne, nawet na szczytach.
Time to create page: 0.184 seconds

Newsletter

Warning: Creating default object from empty value in /home/kropek/ftp/surfcasting25/administrator/components/com_jnews/classes/class.module.php on line 1177
Zapisz się ....

Wiadomości prywatne

Nie jesteś zalogowany.

Dzisiaj:140
Miesiąc:1479
Od początku:356494

Statystyki

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

{nomultithumb}

wspolpraca

{nomultithumb}

propozycje

{nomultithumb}

reklama

{nomultithumb}

kontakt

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych. Korzystając z tej strony bez zmiany ustawien przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Aby dowiedziec sie więcej, w tym jak zarzadzac plikami cookies - kliknij.

Akceptujesz pliki cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information