Polish English German Russian
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Wybór wędki i kołowrotka oraz kilka porad

Wybór wędki i kołowrotka oraz kilka porad 1 rok 3 miesiąc temu #9544

• spawacz
  • spawacz Avatar
  • Świeżak
  • Oklaski: 0
Witam serdecznie. Do tej pory na forum zaglądałem jak była taka potrzeba zdobycia informacji i wiedzy co nie było problemem. Nie stety rzadko korzystałem z surfcastingu a więcej z spinningu. Teraz się to odwróciło i do surfa powróciłema w zasadzie chciałbym z typoego plażowania 2-3 razy w roku korzystać częściej ponieważ spinning nie przynosi rezultatów.
Z tej okazji chciałbym się poradzić jaki kołowrotek i wędkę wybrać?? Może zacznę od wędzisk.
1-Daiwa Sensor Surf 4.20 cw 100-250
2-Penn Squadron surf 4.20 cw 100-200 ( nie wiem czemupodają 100-250)
3-Daiwa Sea Hunter Z Surf 15 ft 4-8oz
4-D.A.M Steel Power Pirate Surf 4.20 cw100-200
5-D.A.M Steelpower Red Surf G2 4.20 CW 100-250
Z kołowrotków.
1- Daiwa Emcastsurf 5000A
2-Daiwa Shorecast A 5000A lub 5500A
3-shimano Arlex XSB 10000
4-Penn surfblaster 7000LC lub 8000LC
5-Penn Affinity 2 7000 LC SPN lub 8000 LC SPN (ten by mi bardziej pasował trzymałem w ręcach)
Także s sprzętu to by było tyle.
Jeszcze tylko chciałbym się zapytać o jakieć dodatki i akcesoria do bódowy przyponów, Jakiej wielkośći krętliki,Haki,?? No nie wiem co jeszcze??
I jakby ktoś by mógł mi to wytłumaczyć kiedy i przy jakiejpogodzie/fali używa się obciążenia z wasema kiedy bez bo nie kumam.
Ja mieszkam obecnie na wyspieIsle of wight naopkoło woda przypływy i odpływy to do 4 metrów prądy są dość silne dla tego spinning tutaj jest nie skuteczny hyba że sięłowi na boczny trok w tutejszej rzece i na robaka. Mój spin to 2.4 metra o cw 10-30 i trzeba puki co tym się zacząć pobawić.
Z góry dziękuje za pomoc i porade
Pozdrawiam Serdecznie
Marcin
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wybór wędki i kołowrotka oraz kilka porad 1 rok 3 miesiąc temu #9545

• Hanys
  • Hanys Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 64
  • Oklaski: 4
O kołowrotkach kilka słów co do reszty może ktoś inny się wypowie .
1- Daiwa Emcastsurf 5000A
Poprawna konstrukcja

2-Daiwa Shorecast A 5000A lub 5500A
Tego w łapach nie miałem

3-shimano Arlex XSB 10000
Poprawny kołowrotek - jednak jakość nie idzie w parze z ceną jest za drogi jak na to co ma w środku

4-Penn surfblaster 7000LC lub 8000LC
Stara poprawna konstrukcja , przy dobrym traktowaniu polata kilka sezonów - unikaj całych czarnych z drewnianą rączką.

5-Penn Affinity 2 7000 LC SPN lub 8000 LC SPN
Model 2 jak wyżej powinien być dobry - jednak podzespoły , szpule itd są niewymienne z serią 1
PIOTR

Wybór wędki i kołowrotka oraz kilka porad 1 rok 3 miesiąc temu #9546

• spawacz
  • spawacz Avatar
  • Świeżak
Dzięki kolego za pomoc. co do kręciołkato połasze się na Penn affinity 2 7000 LC. Cały czarny z drewnianą rączką :) Jesli chodzi o wędki to myślę nad Daiwa Sea Hunter Z ??

Wybór wędki i kołowrotka oraz kilka porad 1 rok 3 miesiąc temu #9547

• bulebuler
  • bulebuler Avatar
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania 4
  • Oklaski: 1
wielkości haków zależne raczej od tego jakie ryby chcesz łowić, istotne jest to aby trzonek był długi. krętliki na pewno nierdzewne, rozmiar raczej te większe, które mają wytrzymałość minimum 10kg, bo obciążenia przy rzutach spore. ciężarki o wadze od 100 do 200g. osobiście nie używam tych z wąsami, bo ograniczają możliwość przesuwania zestawu po dnie, a to przydatne jak chcesz poszukać i zaciekawić np. flądry. kształt ciężarka jest za to istotny. złotym środkiem będą piramidki bo są nawet całkiem aerodynamiczne i pozwalają przy tym całkiem dobrze zakotwiczyć zestaw i naciągnąć żyłkę, aby ugiąć szczytówkę wędki. to budowy zestawów przydają się kolorowe koraliki, stoperki, różne fluorescencyjne kuleczki itp. materiał na przypon o minimalnej średnicy 0,50 mm.
Eat. Sleep. Go fishing.

Wybór wędki i kołowrotka oraz kilka porad 1 rok 3 miesiąc temu #9548

• spawacz
  • spawacz Avatar
  • Świeżak
No to tera mam dylemat bo ponieważ znalazłem Daiwe sea hunter Z w wersji travel 4 części ale niestety 13 stóp. Travel by mi bardziej pasował niż 3 częsci i 4.20 długa. A 3.90 spokojnie mógłbym użyć na tutejszą rzeke i morze. I pytanko czy taką 13 ft( 3.90 ) tutejszy standard warto brać?? Niby 30 cm krótsza.

Wybór wędki i kołowrotka oraz kilka porad 1 rok 3 miesiąc temu #9549

• bulebuler
  • bulebuler Avatar
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania 4
  • Oklaski: 1
a orientujesz się na jakie odległości trzeba posyłać zestawy?
Eat. Sleep. Go fishing.

Wybór wędki i kołowrotka oraz kilka porad 1 rok 3 miesiąc temu #9550

• spawacz
  • spawacz Avatar
  • Świeżak
Drogi kolego no co mam ci tu napisać. Wedłóg producnta Daiwa sea hunter Z 14ft ( 4.20 m ) można posłac zestaw na 170 jardów a 13ft ( 3.90 m) na 160 yardów. To dane z broszurki. W praktyce tutejszej to jest tak że w zależności od miejsca gdzie się ustawimy i harakteru dna rybka może brać nawet i 20 metrów od brzegu a dystans 100 metrów powiedzmy to jakby taki standard. Chociaż jak chodzę na plaże nie tylko pospiningować a tak dla przyjemnosci to zbytnio ich zestawy dalekonie lecą. Dla przykładu w zeszły weekend jak poleciałem sobie dla przyjemności pomachać kijkiem tomoim 2.4 metra spinem posyłałem 28 gram blaszke dalej niż ci co się rozstawiali na sórfcasting. Dla nich w ogule jest dziwne że my używamy wędek 4.20m i posyłamy zestawy na 150 metrów przynajmniej jak nie dalej a jak mówie że 100 metrów u nas w Polsce to totalne minimum to robią oczy jak pińć złoty :woohoo:
Ja nie stety jestem zmuszony do kilku składów i najlepiej w wersji travel żeby móc swobodnie przemieszczać się autobusem po wyspie ponieważ auta jeszcze tu nie posiadam. Aczkolwiek 3 składy i długość transportowa 1.5 metra nie robi problemu to rozstawiając się takim/i kijkami 4.20 na pierze czy kawałku pomostu a tak również mozna to z lekka by to dziwacznie wyglądało. Ztąd pytam o zdziepko krótszą wędke.

I jeszcze pytanko takie małe szybkie bo mam kupe drutu z nierdzewki od 1.0 do 2 mm srednicy to czy jakies drobne robutki ręczne typu swoje klipsy,agrafki i inne cuda wianki mógłbym sobie porobić?? Widziałem na Youtube jak jeden zwany " Sandman tackle coś tam " właśnie prezentował tego typu dzieła do sórfa. Może i ja bym coś poskubał w między czasie kiedy zbieram sprzecik i sie internetowo dokształcam?
Pozdrawiam i taaaakiej ryby.

Wybór wędki i kołowrotka oraz kilka porad 1 rok 3 miesiąc temu #9552

• Trebron
  • Trebron Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 206
  • Oklaski: 19
Spawacz pozdrawiam, nie wiem które rejony wyspy i jak z plywami bardziej znane jest mi połudie ale sprawdz wielkosc przelotek czasami ilosc zielska powala i zastosowanie mega grubej cirka 0.3 mm zyłki . co do 390 jest to standardowa długosc wyspiarzy ;) ale spotkałem sie z uzytkownikami kijów 360 jedmak + 250 cw.
Kimki i Trebron syn i ojciec
  • Strona:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.239 seconds

Newsletter

Warning: Creating default object from empty value in /home/kropek/ftp/surfcasting25/administrator/components/com_jnews/classes/class.module.php on line 1177
Zapisz się ....

Wiadomości prywatne

Nie jesteś zalogowany.

Dzisiaj:13
Miesiąc:2170
Od początku:351558

Statystyki

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

{nomultithumb}

wspolpraca

{nomultithumb}

propozycje

{nomultithumb}

reklama

{nomultithumb}

kontakt

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych. Korzystając z tej strony bez zmiany ustawien przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Aby dowiedziec sie więcej, w tym jak zarzadzac plikami cookies - kliknij.

Akceptujesz pliki cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information