Polish English German Russian
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kółka, czyli jak to z nimi jest..?

Kółka, czyli jak to z nimi jest..? 1 miesiąc 3 dni temu #10566

• szymi
  • szymi Avatar
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania 45
  • Oklaski: 6
Postanowiłem zmienić koła w wózku plażowym na wygodniejsze. Podczas wymiany kół lub modyfikacji swoich wózków zwróćcie szczególną uwagę na dość ważną sprawę mającą wpływ na czas ich użytkowania i komfort.
Nie jest chyba tajemnicą, że jeśli coś ma się w nich rozsypać to z dużym prawdopodobieństwem stanie się to w najmniej odpowiednim momencie... Łożyska z czasem się zapychają/zacierają i po prostu potrafią stanąć, a my będziemy korzystać z wózka normalnie, uszkodzone łożysko pomału będzie wycierało oś.
Kupiłem używane koła (użyte tylko 2 razy) i wydawało by się że nie ma sensu się im przyglądać tylko zmienić i korzystać. Jednak kilka ruchów palcami i okazało się, że jest inaczej.

Spostrzeżenia po demontażu:
koło 1. Łożyska suchutkie.... uszczelnienie filcowe założone poprawnie,
koło 2. Łożyska nasmarowane, uszczelnienie założone odwrotnie???
Trochę piasku się już w nich znalazło, element nierozbieralny choć nie ma rzeczy niemożliwych.
Czyszczenie: nie miałem nafty więc użyłem mieszanki benzyny z olejem silnikowym.
Następnie: przedmuchanie, smarowanie, złożenie.

Ostatnie zdjęcia przedstawiają przeróbkę kół, których używałem wcześniej (dotoczenie flansz z teflonu pod wymiar + łożyska zamknięte nierdzewne). To rozwiązanie jest moim zdaniem prawie idealne. Myślę, że z czasem będzie stosowane także w nowych kołach.

a1.jpg

b2.jpg

b4.jpg

b5.jpg

c3.jpg

d1.jpg

d2.jpg

d7.jpg
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): maciej, danielx74

Kółka, czyli jak to z nimi jest..? 1 miesiąc 3 dni temu #10567

• szymi
  • szymi Avatar
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania 45
  • Oklaski: 6
cd.

e2.jpg

z1.jpg

z4.jpg

z5.jpg
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lapcio, Jacor1916
Time to create page: 0.069 seconds
{nomultithumb}

wspolpraca

{nomultithumb}

propozycje

{nomultithumb}

reklama

{nomultithumb}

kontakt

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych. Korzystając z tej strony bez zmiany ustawien przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Aby dowiedziec sie więcej, w tym jak zarzadzac plikami cookies - kliknij.

Akceptujesz pliki cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information