Polish English German Russian
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: wędziska surfcastingowe

wędziska surfcastingowe 1 rok 9 miesiąc temu #10331

• adrian_ustka
  • adrian_ustka Avatar
  • Młodszy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 3
  • Oklaski: 0
Compressor1982 napisał:
Compressor1982 napisał:
m.wedkarski.com/wedki/15694-wedka-surfcast-litore-mikado.html
To jest kij jakiego szukasz. Miękka szczytówka odpowiednia cena i dobra jakość.

a tu za 220 zł ;-)

topfish.pl/product-pol-100040375-MIKADO-...-420cm-100-200g.html

wielkie dzięki za polecenie tej wędki jestem bardzo zadowolony z zakupu :)
Ostatnio zmieniany: 1 rok 9 miesiąc temu przez adrian_ustka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Compressor1982

wędziska surfcastingowe 1 rok 9 miesiąc temu #10332

• Arti1975
  • Arti1975 Avatar
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania 33
  • Oklaski: 2
Nawinięta prawidłowo,w kwietniu ubiegłego roku nihonto octa braid 0.12,strzałówka 0.20 wystarcza.Nic ani razu się nie splątało,nie spadało po kilka zwojów na raz.Tania i dobra,powlekana silikonem więc śliska,nie gra na przelotkach.Używam też do spiningu,może minimalnie bleknie ale nic nie traci.
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Jacor1916

wędziska surfcastingowe 1 rok 9 miesiąc temu #10344

• WIESIEK
  • WIESIEK Avatar
  • Świeżak
Witam wszystkich, mam zamiar spróbować swoich sił w surfcastingu ale nie mam żadnego doświadczenia dlatego proszę o pomoc.
Mam na myśli dobór sprzętu.Nad morzem będę sporadycznie raz-dwa razy do roku i dlatego na początek raczej bez szleństw. Myślałem o wędce JAXON ARCADIA SURF 4,2m ,100-200gr cena około 90zł lub
OKUMA G-FORCE SURF 4,2m.100-250gr cena około98zł
kołowrotek to JAXON ATLANTIC SYRF 700 CENA 100ZŁ LUB
MISTRALL KRONOS SURF CASTING FD 80 CENA 160ZŁ tak sobie wstępnie wybrałem lecz jeśli ktoś ma lepszą propozycję w tej półce cenowej to proszę o sugestie zaznaczam że sprzęt wykorzystam do gruntu lub żywca.
Będę w Rowach w drugiej poł sierpnia jak ktoś tam łowił i chciałby się podzielić info to super.
Zupełnie nie wiem od jakich ciężarków (waga )zacząć jaki tam jest prąd i jakie rybki ale jestem dobrej myśli najpierw trochę nauki i w praniu wszystko wyjdzie.

wędziska surfcastingowe 1 rok 9 miesiąc temu #10345

• Krecik56
  • Krecik56 Avatar
  • Świeżak
Zakupiłem polecaną tu wędkę MIKADO SURFCAST LITORE 420cm / 100-200g. Ogólnie fajny kijek za nieduże pieniądze. Jestem zadowolony z zakupu. Jednakże trochę jestem zdziwiony z wielkości przelotek.
Są one dużo mniejsze niż w moich karpiówkach. Bardziej przypominają przelotki w kiju Match lub Bolonki.
Taki kij jeśli ma służyć do Surfa to powinien mieć większe przelotki by był mniejszy opór linki na przelotkach. Moje karpiówki o akcji szczytowej przeznaczone do łowienia z rzutu na ten przykład mają 3x większe przelotki szczytowe a cena niewiele odbiega od omawianej wędki.
Niejako producent wymusza stosowanie pletki z tym kijem. Strzałówka też musi być z pletki by węzeł łączący nie był za duży. Inaczej albo wybije rdzeń przelotki szczytowej lub doprowadzi do złamania kija w szczytowej części.
Jak tylko minie gwarancja to zmieniam przelotkę szczytową na większą.

wędziska surfcastingowe 1 rok 9 miesiąc temu #10346

• Krecik56
  • Krecik56 Avatar
  • Świeżak
Wiesiek z mojego doświadczenia to jaką byś nie wybrał wędkę i kołowrotek do surfa jako pierwszy zakup będziesz zadowolony. Ja na swój pierwszy kij wybrałem karpiową wędkę do rzucania zanęty. Mimo sztywności kija byłem zadowolony a brania i tak było widać.
Pierwszy kołowrotek poległ po pierwszym wyjeździe nad morze. Cały zardzewiał w środku. Takie uroki tanich kręciołków. Ale potem kupiłem Spro Super Long Cast i śmigają do dnia dzisiejszego przy różnych metodach.
Na początek kup sobie jakieś zestawy gotowe lub skleć najprostszy zestaw. Ciężarek do tych kijków bym wybrał od 100-150g max. Większy ciężarek grozi złamaniem kija. Choć rzucałem kijem 3LB ciężarek 200 gram. Ale odległość była bardzo marna. Chyba mniejsza niż 100 gramowym ciężarkiem.

wędziska surfcastingowe 1 rok 9 miesiąc temu #10347

• WIESIEK
  • WIESIEK Avatar
  • Świeżak
Dzięki za info, mam jeszcze ponad miesiąc więc pomału się rozglądam, zestawy zrobię sam bo to większa frajda i nauka.
Ja głównie spining ale myślę ,że jakoś dam radę wszystko lepsze niż leżenie na plaży.
Może ktoś był w Rowach i coś podpowie?

wędziska surfcastingowe 1 rok 8 miesiąc temu #10350

• szczepan_def
  • szczepan_def Avatar
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania 1
cześć, byłem teraz 2 tyg w Rowach, na kanale łapali małe okonki i płotki, głównie na grunt i czerwony robal, dość mocno wiało wiec woda w kanale do mostu była mocno zbełtana.
na kanale masz trzy pozwolenia morskie do mostu, za mostem pzw do granicy parku i w parku parkowe.
jeśli chodzi o plażę to w Rowach jest rafa na długości plaży, ale jak łapać z plaży to ostatnie wejście przy COLUMBUSIE i na lewo 100-200m tam szukaj łowisk. ja jeżdziłem rano albo wieczorem do Dębiny bo nie lubię gapiów z tekstami że tu nie ma ryby itp.. zejście w Dębinie przy kapliczce schodkami na dół bo masz klif i teraz na prawo - leszczowe, na lewo kamienie - okoń. na kamieniach porwałem dwa zestawy ,wchodzenie bez śpiochów lub butów było dość bolesne więc rwałem. kamieniste ostre dno. trafiłem na mniej wietrzny wieczór i spotkałem fachowców ze Słupska (pozdrawiam) dostałem od kol. Mariusza zestaw + piramidkę 130g na co następnego dnia udało mi się wyciągnąć Leszcza, dodam że sprzęt mam dość kulawy jak na warunki które panowały, raczej z tych zabawkowych, ale jak to mówią prawdopodobieństwo złapania ryby jest większe jak zestaw znajduje się w wodzie, wiec łup na 70m i za parawan bo łeb chce urwać, 15-20 min idę zwinąć i ściągnąć sałatę, zanim zwiniesz - zatnij, bach i już wiesz że to nie sałata... nawet brania nie widziałem bo tak pompowało na fali i wietrze. miękki kijek jakaś tam żyłka i wiatr 5-7 m/s nie pomagały w łowach. dendrobena jest do kupienia w OBJEŻDZIE przed Rowami, jak ze Słupska jedziesz to za kościołem w prawo i zaraz po lewej pierwszy dom. jak coś to wal na PRIV

Ażeby było na temat to dodam że próbowałem tanim zestawem:
Wędka Jaxon Zaffira Surf 3,9 m 60-160 gram
Kołowrotek Jaxon Atlantic AT 450
zyłka satori surf
Ostatnio zmieniany: 1 rok 8 miesiąc temu przez szczepan_def.
Za tę wiadomość podziękował(a): WIESIEK

wędziska surfcastingowe 1 rok 8 miesiąc temu #10352

• WIESIEK
  • WIESIEK Avatar
  • Świeżak
Cześć, dzięki SZCZEPAN za trochę info o Rowach i sprzęcie jakiego używałeś. Jak złapię trochę luzu w robocie to na priv mam parę pytań.
Time to create page: 0.088 seconds
{nomultithumb}

wspolpraca

{nomultithumb}

propozycje

{nomultithumb}

reklama

{nomultithumb}

kontakt

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych. Korzystając z tej strony bez zmiany ustawien przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Aby dowiedziec sie więcej, w tym jak zarzadzac plikami cookies - kliknij.

Akceptujesz pliki cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information