Polish English German Russian
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kołowrotek z dobrą opinią.

Kołowrotek z dobrą opinią. 3 miesiąc 1 tydzień temu #10438

• padonis
  • padonis Avatar
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania 24
  • Oklaski: 6
Czy ktoś z kolegów miał już w rękach kołowrotek Okuma 8K Surf? Jeśli tak to proszę o parę słów na jego temat.

Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 1 tydzień temu przez padonis.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kołowrotek z dobrą opinią. 3 miesiąc 1 tydzień temu #10445

• MichuA
  • MichuA Avatar
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania 10
  • Oklaski: 2
Karpiarze chwalą Okumy. Ja od chyba 4 lat używam Jaxona pro surf i nie mam co się do niego przyczepić. Miesiąc temu go po raz pierwszy rozebrałem wyczyściłem i nasmarowałem. W środku zero uszczerbków i pracuje jak nowy. A był kilka razy moczony i wytarzany w piachu jak się sztyce wywróciły.

Kołowrotek z dobrą opinią. 3 miesiąc 1 tydzień temu #10446

• padonis
  • padonis Avatar
  • Złoty forowicz
Tutaj jest dobry filmik z opisem tego kręcioła, jedno co mi się podoba, to system blokowania rotora przy otworzeniu pałąka. Podobnie jak Penn Surfblaster II nie ma zbijaka ale ten system jest chyba pewniejszy niż w Penn-ie.
Tutaj daję link do filmiku z omówieniem gratów w środku. Może bardziej zaawansowany kolega w budowie kręciołów coś dopowie.

Kołowrotek z dobrą opinią. 3 miesiąc 6 dni temu #10449

• Hanys
  • Hanys Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 65
  • Oklaski: 4
Filmik widziałem wszystko wygląda ok , ciekawy patent na blokowanie kabłąka . Trzeba by ten młynek sprawdzić w rękach.
PIOTR

Kołowrotek z dobrą opinią. 3 miesiąc 6 dni temu #10450

• padonis
  • padonis Avatar
  • Złoty forowicz
Dzięki Hanys, dziś pewnie jeszcze zamówię jeden kręcioł, zobaczę co i jak, zawsze jest 14 dni na zwrot.

Sprostowanie - już zamówiłem, razem z dodatkową płytką szpulą.

PS. Ciekawe czy Avokasta dało by się tak przerobić, na takie blokowanie rotora. Może dorobić na drukarce 3D taką część karbowaną i dokręcić ją w miejsce tego gumogawna…?
To nie jest taki głupi pomysł. A jak nie, to zmienią właściciela za małe pieniążki.
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 6 dni temu przez padonis.

Kołowrotek z dobrą opinią. 3 miesiąc 2 dni temu #10451

• padonis
  • padonis Avatar
  • Złoty forowicz
Kręciołek mam już w rękach. Robi wrażenie bardzo solidnego, blokada rotora działa sprawnie i nie zaobserwowałem dziwnych luzów na korbce czy rotorze, jak to bywa w wielu innych kręciołkach. Sprężyna pałąka trzyma go mocno, nie ma tendencji do zamykania się od byle czego. Oczywiście młynek nie posiada zbijaka i nie posiada go fizycznie, trzeba zamykać kabłąk ręcznie, zwłaszcza, że jak mówiłem wcześniej, pokręcenie korbką przy otwartym pałąku jest praktycznie niemożliwe. ( pokręcenie samym rotorem na UPARTEGO jest możliwe, blokada przeskoczy na następny ząbek ale kabłąk się nie zamknie). Czekam jeszcze na płytką szpulę, jak dojedzie to sprawdzę jak nawija plecionkę. Hamulec działa płynnie, trzeba troszkę pokręcić by dokręcić go na max-a, nie zauważyłem raptownych skoków oporu hamowania w czasie dokręcania. Jednym słowem to co dostałem w tej cenie, zachęca mnie do zakupu drugiego do pary :). Jedyny problem jest w tym, że szpula dodatkowa (płytka), nie jest tak łatwo dostępna, a trzeba ją sobie dokupić.
Oczywiście nic nie zastąpi testów nad wodą, jednak nad morze mam zbyt daleko by zrobić to teraz.
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 2 dni temu przez padonis.

Kołowrotek z dobrą opinią. 3 miesiąc 1 dzień temu #10452

• Hanys
  • Hanys Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 65
  • Oklaski: 4
Czyli jesteś zadowolony , zobaczymy jak to działa.
PIOTR
Time to create page: 0.209 seconds

Newsletter

Warning: Creating default object from empty value in /home/kropek/ftp/surfcasting25/administrator/components/com_jnews/classes/class.module.php on line 1177
Zapisz się ....

Wiadomości prywatne

Nie jesteś zalogowany.

Dzisiaj:124
Miesiąc:2240
Od początku:367630

Statystyki

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

{nomultithumb}

wspolpraca

{nomultithumb}

propozycje

{nomultithumb}

reklama

{nomultithumb}

kontakt

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych. Korzystając z tej strony bez zmiany ustawien przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Aby dowiedziec sie więcej, w tym jak zarzadzac plikami cookies - kliknij.

Akceptujesz pliki cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information