Polish English German Russian
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Niedzielny wypad na plażę

Niedzielny wypad na plażę 5 lata 10 miesiąc temu #1908

• piform
  • piform Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 310
  • Oklaski: 54
Też już próbowałem nakopać tego wijącego się paskudztwa :sick: Nad zatoką przy plaży w Pucku sporo tego w piasku na płyciznach - saperką okopałem dno z licznymi "dziurkami", ale tak okazałych egzemplarzy nie uświadczyłem...Pewno za słabo się starałem, albo trafiłem na jakieś przedszkole ;)
Na hak jednak jeszcze takich wijących się nie zakładałem - może wyniki Andrzeja w końcu okażą się przekonywujące
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Niedzielny wypad na plażę 5 lata 10 miesiąc temu #1910

• Andreas
  • Andreas Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 166
  • Oklaski: 22
Powoli ,powoli ... kiedy niedawno pytałem na forum o chętnych na spotkania z ciekawymi ludzmi -morskimi fachowcami - entuzjazmu nie było , a moje "rewelacje" narodziły w wyniku takiego właśnie spotkania.Należą się tu mojemu rozmówcy podziękowania za spotkanie.życzliwość i podzielenie się wiedzą.Moim zródłem był dr Jan Warzocha z gdyńskiego IRM-u.
O ile idzie o"robaki" to bentos zasiedlają dwa interesujące nas gatunki Hediste diversicolor i Marenzelleria neglecta czyli nereida różnobarwna i ..... marenzeleria ( może jakiś konkurs na polską nazwę) o ile ta pierwsza jest rodzima o tyle drugą zawleczono do nas i ma się tu niezle( stąd brak polskiej nazwy).Nereida to wieloszczet bardzo licznie występujące w naszym morzu.W zasadzie jest detrytofagiem czyli żywi się detrytusem - opadającą materią organiczną.Pędzi osiadły tryb życia . Rozmnaża się płciowo od wiosny do lata i uwalnia larwy do toni gdzie dryfują do momentu kiedy nie osiągną odpowiedniej wielkości aby osiąść .Żyją w dnie piaszczystym, drążąc swoje wysłane śluzem norki na głębokość kilkudziesięciu centymetrów (najczęściej 20-30). Spotykane są w wodach różnym stopniu zasolenia. Maksymalna długość osobników to około 12 cm.Cdn....
Stowarzyszenie Surfcastingu BAŁTYK

Niedzielny wypad na plażę 5 lata 10 miesiąc temu #1911

• chemiorro
  • chemiorro Avatar
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania 11
  • Oklaski: 3
Czy w celu pozyskania mam kopać łopatą w dnie morskim i przesiewać urobek przez sito? Czy to rzeczywiście taka dobra przynęta? Jeśli tak to jak rybka najbardziej ją lubi a jaka nie bardzo?

Niedzielny wypad na plażę 5 lata 10 miesiąc temu #1912

• Andreas
  • Andreas Avatar
  • Platynowy forowicz
Na pierwsze pytanie odpowiedz brzmi tak i nie, kopać i przepłukiwać dno- tak ,morskie- nie.A czy to super przynęta i na jakie ryby odpowiem : nie wiem .Przetestujmy ją wspólnie a będziemy wiedzieć .Z tego co wiem nikt nigdy u nas regularnie na nią nie łowił, więc wiedzy brak.Do niedawna panowała opinia ,że w polskim Bałtyku w ogóle nie występuje( w zasięgu wędkarza z łopatą). Jest natomiast popularną przynętą na zachodzie Europy.Z literatury wiem na pewno ,że szczególnie polecana jest na płastugi co do innych gatunków trudno wyrokować ponieważ nasza ichtiofauna jest specyficzna i znacząco różna od Atlantyckiej.
Obiecuję do końca tygodnia opracować zebrane wiadomości i przedstawić je Wam .Pózniej odpowiem na wszystkie pytania ..o ile będę znał odpowiedzi.Cierpliwości.

Niedzielny wypad na plażę 5 lata 10 miesiąc temu #1913

• chemiorro
  • chemiorro Avatar
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania 11
  • Oklaski: 3
W tak ważnych kwestiach trudno o cierpliwość:) Czekamy;)

Niedzielny wypad na plażę 5 lata 10 miesiąc temu #1915

• wyzel102
  • wyzel102 Avatar
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania 21
  • Oklaski: 6
witam podobne robactwa znalazlem w takiej formie ciekawe czy sie sprawdzaja jak producent poleca
www.belonka.pl/dega-tube-worms-ringelwurmer.html

Niedzielny wypad na plażę 5 lata 10 miesiąc temu #1918

• Andreas
  • Andreas Avatar
  • Platynowy forowicz
Osobiście próbowałem i jak dla mnie szkoda kasy. Po pierwsze martwe, po drugie suszone.Były jeszcze takie "marynowane" znaczy w słoiku i tez porażka mimo prób nic na nie nie złowiłem.

Przemku może zrobić z tego jakiś nowy wątek..bo tytuł mocno mylący.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Time to create page: 0.115 seconds
{nomultithumb}

wspolpraca

{nomultithumb}

propozycje

{nomultithumb}

reklama

{nomultithumb}

kontakt

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych. Korzystając z tej strony bez zmiany ustawien przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Aby dowiedziec sie więcej, w tym jak zarzadzac plikami cookies - kliknij.

Akceptujesz pliki cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information