Polish English German Russian
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Sopot Łazienki Północne treningi rzutowe

Sopot Łazienki Północne treningi rzutowe 6 lata 3 tygodni temu #1291

• Trebron
  • Trebron Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 206
  • Oklaski: 19
Witam
W niedziele 2 lutego br. będę machać kijaszkiem treningowo na wysokosci Sopockich łazienek Północnych start o godz 8.oo gdzies do 9.3o pózniej niestety spacerowicze bedą narazeni ;)

mój nr tel 721-330 232
Trebron
Kimki i Trebron syn i ojciec
Ostatnio zmieniany: 6 lata 3 tygodni temu przez Trebron.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Sopot Łazienki Północne treningi rzutowe 6 lata 3 tygodni temu #1346

• Trebron
  • Trebron Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 206
  • Oklaski: 19
Bylem pomachałem Soopot plaza łazienki pólnocne wejscie nr 17 8.30 jak rozłozyłem graty i bardzo duzo spacerowiczów z kijkami do nordic i biegajacych

plaza zmrozona i pojawił sie problem wbijają sie ciezarki trzeba biegac do ciezarka
rzuty lajt ok 80 -90 plaza w tym miejscu rozszerza sie ładnie w strone Gdyni ale uwierzcie mi Sopot to miasto zdrowych ludzi masa ludzi cwiczy spaceruje z psami
Rzucam w wode na koncu 120 g test nowej Okumy PL-860 troszke nie wiem czy za bardzo nie nabiłem szpule pod sama krawedz ale zyłka która mam jest dziwnie sztywna, temperatura jest w granicach O a wiatr schladza i robi swoje musze uwazac na brzegu masa lodu i krupy snieznej
pierwszy rzut OTG i leci 1234 kolory zeszły rzuty w granicac 100m kij w tej tempetaturze jest dziwnie sztywny zylka tez jak z drutu.
Zwijanie Okuma naprawde ładnie układa krzyżowo przelozenie natomiast mogło by byc mniejsze ja mam 1 do 4,5 przy wiekszej rybce trzeba bedzie wiecej popracowac wedziskiem
Rzucam pewniej po kilkunastu próbach zaczynam wchodzic na 5-ty kolor
Kurcze ale wiatr wszystko schładza moje rece tez , nie mam rekawicy rzutowej tylko paluch uszytu od Karpiki rzucam juz siłowo nie technicznie wyniki podobne 100-110
powrót do techniki tak jak Andreas pokazywał staje twarza do plazy wymach wedziskiem do tyłu skret tułowia lekko ugiete kolana ukladam ciezarek po swojej lewej stronie szczytówka nisko zaczynam droge powrotną czuje ze kij mnie słucha wyginam ciało lewa reka do siebie prawa wypycha , jest dynamika czuje na palcu puszczam i bład szczytówka poszła nisko , nisko ale leci 12345 zeszło weszło na 6 moj najlepszy wynik tego roku podciagam zylne zaczyna wchoidzic na 5 czyli rzut w granicach 120-130m
prubuje jeszczeraz odtworzyc ruchy rzucam podobnie ale mam problem z ostatnia fazą rzutu wypchbnieciem i uniesieniem szczytówki w góre.

Zwijam zyłke odpinam Okume biorę sam dolnik i macham nim tu wychodzi spoko dopinam sekcje srodkową dobra tez kontroluje wszystkie ruchy dokładam szczytówke i powiem wam mam problem z równowaga nie moge wycelowac w niebo wszystkie ruchy skoordynowane podczas podciaganania z wypychania reki tworzy sie siła naprawde dajaca dodatkowego kopa wedce , warto na plazy miec dobry aparat z funkcja nagrywania
Milej by było tez cwiczyc w towarzystwie innego surfera , dzis niestety byłem sam

Do zobaczenia na plazy w przyszłwm tygodniu
Kimki i Trebron syn i ojciec
Ostatnio zmieniany: 6 lata 3 tygodni temu przez Trebron.

Sopot Łazienki Północne treningi rzutowe 6 lata 2 tygodni temu #1361

• Sledz
  • Sledz Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania 19
  • Oklaski: 3
Gratulacje treningu! Nogi ugięte, patrzysz wysoko w niebo (tam gdzie ma trafić szczytówka). Nazwijmy to miejsce celem. Tu ważne nie patrzysz na wodę, bo rzucisz płasko! Obracasz się do tyłu, układasz cieżarek i wędkę. Zanim zaczniesz rzut, patrzysz wysoko w górę, dociskając podbródek do ramienia. Obracasz biodra i ręce, dźwignia i leeeeci :)

Sopot Łazienki Północne treningi rzutowe 6 lata 2 tygodni temu #1388

• marbed82
  • marbed82 Avatar
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania 96
  • Oklaski: 12
ok leeciiii leeeci ale leci w bok - rozrzut jakieś 20 m w jedną i 20 m w druga stronę może nawet więcej, ciężko to ocenić. a miało być prosto :(. rzutem zza głowy leci zdecydowanie prościej. jakaś podpowiedź na co zwrócić uwagę?

Sopot Łazienki Północne treningi rzutowe 6 lata 2 tygodni temu #1389

• Andreas
  • Andreas Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 166
  • Oklaski: 22
Jest na to rada ....banalnie prosta .....ćwiczyć ,ćwiczyć a potem tak dla pewności jeszcze poćwiczyć.Poważnie rzecz ujmując nie ma recepty na dokładność rzutów każda wędka reaguje inaczej ,wielkość ciężarka też ma znaczenie..pozostaje poćwiczyć i korygować błędy.Jeżeli błąd jest powtarzalny tzn każdy rzut wychodzi o np.20 m w lewo można pozostawiać trochę dłuższą strzałówkę do rzutu i odwrotnie jak leci za bardzo w prawo to skrócić.Jest to patent do zastosowania tylko jeżeli Twoja technika jest powtarzalna,ustalona i jesteś z niej zadowolony.Często rozrzut jednak pochodzi z błędów technicznych pracy nóg, rąk albo zachwiania równowagi ( o czym pisał Rafał -rzucasz tam gdzie patrzysz a nie odwrotnie) zakładając ,że "czujesz" swój sprzęt .Przez wyczucie sprzętu rozumiem zwalnianie żyłki w odpowiednim momencie i tu wracamy do ...ćwiczeń.
Stowarzyszenie Surfcastingu BAŁTYK
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejex

Sopot Łazienki Północne treningi rzutowe 6 lata 2 tygodni temu #1391

• marbed82
  • marbed82 Avatar
  • Złoty forowicz
no nic czyli pozostaje ćwiczyć. rzucałem na początku malutkim ciężarkiem chyba 40 g i o dziwo on bardziej mi schodził niż cięższy 120 g. muszę sobie sprawić jakiegoś filmowca żeby zobaczyć jak to z boku wygląda. z tym "patrzeniem gdzie rzucam" to rzeczywiście prawda gdy macham po swojemu - wtedy się sprawdza. przy OTG jeszcze nie potrafię tego dobrze skoordynować.
p.s. wędki swoje czuję ale gdy rzucam tak zza głowy z ziemi:).
no nic trzeba się zaprzeć i trochę porzucać

Sopot Łazienki Północne treningi rzutowe 6 lata 2 tygodni temu #1406

• karpika
  • karpika Avatar
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania 25
  • Oklaski: 5
Ja odnośnie rzutów miałem coś takiego , na początku próbując analizować oddany rzut nie byłem w stanie gdyż odbierałem go za zbyt krótko trwały . Dopiero pod koniec zeszłego sezonu czas trwania rzutu mi się wydłużył ,przez co mogłem wprowadzać poprawki :lol: i rzuty zaczęły przynosić zadowolenie .Jak to mówię trzeba się obrzucać , no i panowie do treningów .A niech to ja dwa tygodnie nie miałem kija w łapkach :( :(
Stowarzyszenie Surfcastingu ,,BAŁTYK ,,

Sopot Łazienki Północne treningi rzutowe 6 lata 2 tygodni temu #1412

• marbed82
  • marbed82 Avatar
  • Złoty forowicz
no te kilka sekund dodatkowo :) na pewno pozwoliłoby mi na lepszą analizę i wyczucie co i kiedy. tylko ręce bolą od zwijania ciężarka. muszę zmienić ze stożka na taki obły.
Time to create page: 0.113 seconds
{nomultithumb}

wspolpraca

{nomultithumb}

propozycje

{nomultithumb}

reklama

{nomultithumb}

kontakt

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych. Korzystając z tej strony bez zmiany ustawien przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Aby dowiedziec sie więcej, w tym jak zarzadzac plikami cookies - kliknij.

Akceptujesz pliki cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information