Polish English German Russian
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wasze zestawy

Wasze zestawy 4 miesiąc 1 tydzień temu #10489

• Jacek
  • Jacek Avatar
  • Młodszy forowicz
  • Oklaski: 0
Witam Kolegów
Jako że sezon na belony się rozpoczął, mam pytanie do braci surfcastingowej dotyczące zestawów na belonkę.
Jeżeli nie sprawi to problemu, prosiłbym o jakieś przykładowe sprawdzone zestawy do połowu tej rybki z plaży. Nie natrafiłem nigdzie na taki zestaw.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 4 miesiąc 1 tydzień temu przez Jacek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wasze zestawy 4 miesiąc 5 dni temu #10491

• Miro
  • Miro Avatar
  • Młodszy forowicz
  • Otrzymane podziękowania 8
  • Oklaski: 2
Poniżej w załączniku kilka zestawów które można stosować przy połowach belony. Zasada jest taka przepon powinien mieć długość 50cm jeśli zrobisz zestawy jak w załączniku i mały haczyk. Ja używam haków Gamakatsu F16 nr 6 na hak mały kawałek fileta śledzik lub belona. Na kanale Władek pl kolega omawia zestaw belonowy
Za tę wiadomość podziękował(a): Jacek

Wasze zestawy 2 miesiąc 2 tygodni temu #10506

• poul79
  • poul79 Avatar
  • Świeżak
Witam...Wczoraj umotałem swój pierwszy zestaw na fląderkę...Chciałbym prosić kolegów o ocenę...
Załączniki:

Wasze zestawy 2 miesiąc 2 tygodni temu #10507

• poul79
  • poul79 Avatar
  • Świeżak
Linka główna to fluorocarbon 0.6...przypon fluoro 0.21 haczyk nr4

Wasze zestawy 2 miesiąc 2 tygodni temu #10508

• padonis
  • padonis Avatar
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania 28
  • Oklaski: 7
Haczyk rozumiem, że to Gamakatsu nr 4. Używam takich na leszcza, do dendrobeny. Na płaską, jak chcesz łowić na filet ze śledzia czy makreli, polecam hak Gamakatsu nr 2 a nawet 1. Łatwiej zaczepić filet, łatwiej odczepić rybę, a płaskiej wielkość haka jakoś nie przeszkadza. Często hak nr 1 połyka tak, że jest nie do wyjęcia nawet mała flądra. Więc idąc nad wodę, zabierz ze sobą troszkę nawiązanych przyponów.
Za tę wiadomość podziękował(a): poul79

Wasze zestawy 2 miesiąc 2 tygodni temu #10509

• poul79
  • poul79 Avatar
  • Świeżak
A co sądzisz o koralikach....nie są zbyt duże,bądź kolorystycznie źle dopasowane....?

Wasze zestawy 2 miesiąc 2 tygodni temu #10510

• padonis
  • padonis Avatar
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania 28
  • Oklaski: 7
Nie ma problemu, płaskie lubią wszystko co się świeci i błyszczy. Używam koralików o średnicy 4-5mm, czerwonych, żółtych, perłowych, fluo pomarańczowe, błyszczące srebrne (taki chrom), a też tych zielonych fluo. Pływaki zakładam jak jest mała falka, lub wcale, a jak wieje to tylko koraliki. Co do kolorów, to możesz sobie zrobić przypony z różnymi koralikami, czasem ryby wolą czerwień czasem, jak się bardziej błyszczy.
Kiedyś też miałem obawę, że takie koraliki, jak jest ich dużo lub zbyt wielkie, będą przeszkadzać płaskim. Jednak z mojego skromnego doświadczenia wiem, że płaskie są tak pazerne, że jak już znajdą jedzenie, to mało co im przeszkadza. Miałem też przypadki, że flądra zeżarła filetu z obu przyponów i wisiała na dwóch hakach jednocześnie.
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 2 tygodni temu przez padonis.
Za tę wiadomość podziękował(a): poul79

Wasze zestawy 2 miesiąc 6 dni temu #10526

• sander
  • sander Avatar
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania 1
Panowie podlinkujcie jakieś stopery gumowe, które będą odpowiednie do żyłek w przedziale 0,40-0,60. Nie mam doświadczenia z takimi grubymi żyłkami i nie wiem jaki rozmiar stopera dobrać. W różnych firmach stopery np xl mają różne rozmiary i dlatego chodzi mi o konkretny link.
Time to create page: 0.167 seconds
{nomultithumb}

wspolpraca

{nomultithumb}

propozycje

{nomultithumb}

reklama

{nomultithumb}

kontakt

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych. Korzystając z tej strony bez zmiany ustawien przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Aby dowiedziec sie więcej, w tym jak zarzadzac plikami cookies - kliknij.

Akceptujesz pliki cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information